середу, 2 лютого 2022 р.

Кроки до успішного працевлаштування

Так само, як знайти справжнє кохання, ми всі хочемо знайти роботу нашої мрії. Вона зробить нас задоволеними тим, де ми знаходимося і що робимо. Робота мрії робитиме нас щасливими кожен день. Робота мрії дозволить насолоджуватися кожною хвилиною.

З нею ми не будемо відчувати себе так, як ніби ми працюємо тільки щоб заробити гроші. Подумайте, скільки годин на тиждень ми проводимо на роботі. Чи дійсно варто витрачати наш дорогоцінний час? Щоб почати рух до досягнення мрії потрібно діяти якомога швидше.

Пошук роботи є нелегким завданням для тих, хто потребує стабільного доходу. Особливо це актуально в період карантину та обмежень, пов’язаних з ним: відсутність можливості виїзду в інше місто, закриття безлічі підприємств/магазинів з «не життєво важливих» галузей. За місяць перебування вдома без роботи заощадження у людей практично повністю вичерпалися, що призводить до необхідності шукати робоче місце в своєму місті або взагалі віддалено. До вашої уваги сайти з пошуку роботи для України з їх особливостями, перевагами і недоліками.

Використання послуг центрів працевлаштування є марним заняттям, якщо очікування бажаного робочого місця не передбачає отримання адекватної матеріальної допомоги. В інших ситуаціях зволікати і сидіти склавши руки не можна – сайти для пошуку роботи дадуть вам кілька переваг: можна скласти резюме і розіслати відразу декільком роботодавцям; відсутність необхідності їхати в інший кінець міста для обговорення деталей; не потрібно сидіти в черзі до відділу кадрів на прийом. Від вас потрібно лише підключення до інтернету, вміння представити свої досягнення (якщо є) і запропонувати свої послуги. Аналогічно знайти робоче місце можуть і ті, хто не знайомі з тим чи іншим видом діяльності – на всіх ресурсах пропозиції роботодавців представлені в категоріях, що полегшить і прискорить пошук.

Work.ua Найвідоміший в Україні сайт, послугами якого користуються щодня сотні тисяч людей. Обов’язково пройти процедуру реєстрації, після чого вказати основні дані про себе: ПІБ; дата народження; освіта; досвід роботи; контактні дані. Для спрощення пошуку передбачена функція розміщення резюме для того, щоб потенційні роботодавці могли знайти вас самі. При цьому не варто думати, що складеного резюме досить – краще самостійно розсилати його і при можливості виходити на зв’язок з представниками компаній. Також щодня ви будете отримувати розсилку активних вакансій по обраних категоріях. Результатом буде швидко знайдене робоче місце – вам залишиться тільки обговорити організаційні питання.

Rabota.ua Альтернатива попереднього сайту, яка має аудиторію, близьку до нього. Доступні всі стандартні функції – заповнення анкети, сортування вакансій по категоріях, даті розміщення і вибору регіону. Для спрощення процесу розробники передбачили наявність логотипів відомих компаній на головній сторінці. Завдяки цьому вакансію саме на потрібну вам посаду буде знайдено ще швидше. Крім пошуку офіційного місця працевлаштування, можна скористатися пропозиціями для фрілансерів без необхідності пов’язувати себе рамками трудового договору. Зйомка відео, запис/обробка аудіо, копірайтинг – області, в яких завжди потрібні кадри, а на період карантину фахівці на віддалену роботу не менш затребувані. Зверніть увагу, що вакансії можуть повторюватися на різних сайтах, тому уважно читайте текст оголошення.

UA.Jooble.org На відміну від work.ua і rabota.ua, тут зареєструватися набагато простіше. Досить мати існуючий профіль в Google для входу на сайт. Головна сторінка має мінімум елементів для шукача роботи: панель для введення запиту; вибір населеного пункту; посилання на популярні запити, вакансії і міста, де найбільше потрібне місце працевлаштування. Читайте також: В Україні з’явився проект для пошуку роботи під час карантину ruki.jooble.ua Доступна можливість установки додаткових параметрів пошуку, щоб зменшити кількість видаваних результатів, залишивши тільки оптимальні вакансії. Веб-ресурс можна відвідувати як з комп’ютера, так і використовуючи мобільний пристрій завдяки оптимізації інтерфейсу.

OLX Майданчик є не тільки популярним сайтом з оголошеннями, де можна купити/продати практично що завгодно, але і ресурсом з актуальними вакансіями. Для пошуку теперь не потрібна реєстрація – досить ввести правильний запит і вказати регіон. Зручність досягається шляхом сортування результатів за передбачуваною заробітною платою. На зв’язок з потенційним роботодавцем можна вийти відразу по телефону, електронній пошті або дізнатися деталі через приватне повідомлення (в цій ситуації реєстрація обов’язкова). Основна перевага OLX – тут можна знайти унікальні вакансії, які не розміщені на інших сайтах.

Trud.com Дизайном і функціоналом даний сайт нагадує UA.Jooble.org. Відмінності полягають в колірній схемі, розташуванні елементів і необхідності пройти традиційну процедуру реєстрації з самостійним зазначенням всіх даних. Читайте також: Скільки заробляють SEO-фахівці на українському ринку IT – дослідження Trud.com Крім можливості шукати роботу і подавати резюме, ви завжди можете спілкуватися з іншими користувачами сайту на форумі. Також доступні статті щодо спрощення пошуку місця працевлаштування та іншими рекомендаціями.

Novarobota.ua На даному ресурсі у вас є можливість не тільки знайти підходящу вакансію, але і почитати корисні статті про сам процес пошуку роботи. Додатково доступний розділ новин, які прямо чи опосередковано впливають на наявність вакансій. Необхідна реєстрація для отримання повного функціоналу. У горизонтальному меню для полегшення навігації передбачений пункт з популярними категоріями, а для тих, хто хоче знайти робоче місце з максимально комфортними умовами, є форма розширеного пошуку. Цікава деталь – прямо на ресурсі можна вивчити Кодекс законів про працю, що допоможе вирішити важливі питання при переговорах з імовірним роботодавцем.

Superjob.ua Сайт оптимізовано для роботи з мобільними телефонами/планшетами, завдяки чому ви зможете виконувати пошук місця працевлаштування в дорозі. Крім стандартного функціоналу (як сортування за категоріями, потенційному заробітку або населеного пункту), можна скористатися хмарою тегів, де вакансії розподілені за графіком і наявностю додаткових умов: харчування, проживання для співробітників, місця для студентів/пенсіонерів. Найбільш затребувані вакансії поміщені на головній сторінці ресурсу, тому ви завжди будете в курсі змін.

GRC.UA Тут можна знайти вакансії, які не потрапили на попередні сайти. Інтерфейс доступний на трьох мовах, а для тих, хто цікавиться швидким отриманням робочого місця, завжди доступне зручне сортування пропозицій за професіями, містами, компаніями. Складайте своє резюме для швидкої розсилки всім роботодавцям і отримання відповіді. Якщо необхідний додатковий дохід, скористайтеся пунктами в меню «без досвіду», «підробіток» або «на дому». В умовах карантину відповідні вакансії стануть особливо корисними. При наявності питань завжди можна зайти в розділ FAQ або звернутися до служби підтримки. Це прискорить розміщення резюме і пошук найкращого варіанту. Функція розширеного пошуку допоможе відсіяти невигідні пропозиції.

Freelancehunt.ua Даний сайт повністю розрахований на вакансії для фрілансерів, які працюють на дому або в дорозі. На відміну від стандартних ресурсів з пошуку роботи, тут можна залишити свою пропозицію у відповідь на виставлену вакансію (у вигляді коментаря після реєстрації). Роботодавець вибере те, що йому підійде, після чого вийде на зв’язок. Саме тут знаходять для себе замовлення копірайтери, творці реклами, фахівці з монтажу звуку/відео, аніматори та інші фахівці, які вважають за краще домовлятися безпосередньо з замовником, заробляючи в результаті не фіксовану ставку, а великі суми.

Freelance.ua Ще один відомий ресурс для фрілансерів, де принцип пропозиції своїх послуг повністю збігається з тим, що прийнятий у попереднього сайту. Незручностей доставляє необхідність залишати портфоліо робіт, що нелогічно в ситуації, коли роботу шукає собі новачок, у якого немає ще результатів діяльності. Оптимальний варіант для фрілансерів без досвіду – прямий зв’язок з роботодавцем, якщо він сам вказує свої координати (e-mail або номер телефону). У цій ситуації потрібно звертати увагу на умови: тестове завдання рекомендується брати з оплатою; зіставте запропоновану оплату з тими варіантами, що пропонують інші користувачі. Для тих, хто хоче виключити обман, є варіант з «безпечною угодою», коли замовлення підтверджується грошима заздалегідь, але передаються виконавцю вони після завершення проекту. Створюйте особистий кабінет – це дозволить знайти замовника швидше завдяки заповненому профілю.

Рекомендації здобувачам освітніх послуг:

заведіть окремий номер телефону та електронну пошту для пошуків. Це убезпечить від спаму, злому і крадіжки основні контакти, так як інформація буде у відкритому доступі; читайте умови користування сайтом перед реєстрацією – якщо не згодні з написаним, то не створюйте профіль; тримайте телефон поруч і регулярно перевіряйте поштову скриньку, щоб не пропустити важливе повідомлення.

Джерело: https://marketer.ua/ua/job-search-sites-in-ukraine/ 



Немає коментарів:

Дописати коментар