четвер, 18 червня 2015 р.

Що таке аккаунт?

Звернемося до історії цього слова. Англійський варіант account (дослівно перекладений як «аккаунт» ) був вперше використаний в нашій країні для позначення банківських рахунків. Але не так давно, з появою інтернету, цей термін перекочував в область інформаційних технологій. Тепер аккаунт — це сукупність даних, яка описує користувача, (обліковий запис користувача) На відміну від логіна, який лише ідентифікує його, аккаунт містить більше інформації. У кожному конкретному випадку це може бути різний набір даних. Наведемо кілька простих і відомих всім прикладів.

Навіщо потрібен аккаунт

При реєстрації на будь-якому ресурсі, будь то соціальна мережа Вконтакті або сервіс миттєвих повідомлень ICQ або Skype, ви створюєте акаунт. Також він іноді називається профілем. Насамперед він містить вашу поштову скриньку. Для чого потрібно вводити поштову адресу? Так адміністрація ресурсу намагається запобігти великій кількості реєстрацій. Відбувається це таким чином: вам відправляється спеціально згенерований лист з посиланням, пройшовши за яким ви завершуєте реєстрацію. Тобто для того, щоб завести багато акаунтів, вам буде потрібно і багато поштових адрес. Так само, прив’язка до пошти дозволяє однозначно ідентифікувати відвідувача.

Навіщо заповнювати профіль

Крім того, ваш профіль може містити додаткову інформацію. Таку як: ім’я, прізвище, вік, інтереси, аватар і так далі. Як правило, потреба в тих чи інших даних добре обгрунтована. Наприклад, за віком можна застосовувати різні фільтри, для того, щоб убезпечити дітей від небажаного контенту. За інтересами, які ви вказуєте у своєму акаунті, сервіс може підбирати для вас відповідну інформацію про групи, сайти, кіно, музику і так далі. Але не без користі для самого себе. Так само за інтересами з профілю підбирається і коригується і реклама, яку вам показують. Логічно адже, що якщо людина захоплюється садівництвом, то нова лопата викличе у нього набагато більше інтересу, ніж комп’ютерний стіл.
Варто відзначити і той факт, що більшість сайтів і сервісів бере на себе обов’язки про нерозголошення конфіденційних даних своїх користувачів. Але це не заважає їм використовувати їх у своїх інтересах, як у випадку з показом реклами, який був описаний вище.
Що ж дає аккаунт своїм власникам? Для чого варто його заводити? Відповідь на це питання дуже просте: до деяких сервісів не можна отримати доступ без реєстрації. Наприклад, Вконтакті або Однокласники не дозволяють вам шукати людей і спілкуватися з ними, якщо у вас немає облікового запису цієї соціальної мережі. І це цілком логічно і закономірно, адже якщо у вас немає профілю, то сервіс вас «не знає».
захист і безпека аккаунту

Кілька порад з безпеки свого профілю (акаунту)

Не радимо вам вказувати в своєму профілі особисту або конфіденційну інформацію, наприклад, адреси, телефони, особисті фотографії, що не призначені для перегляду і так далі. Так як інформація в мережі є відкритою, то доступ до такої інформації може отримати будь-хто. І хоча сервіси і повинні захищати ваші дані, але на ділі це не завжди так. Наприклад, те, що ваша сторінка в соціальній мережі може бути прихована, абсолютно не означає її захищеність, адже несанкціонований доступ до неї все одно можливий і від цього ніхто не застрахований.
Якщо ж справа стосується банківських рахунків або карт, то не можна розголошувати інформацію про них. Не можна залишати свої логіни і паролі в мережі, а так само передавати їх третім особам. Це означає, що свій аккаунт ви не повинні передавати навіть друзям і знайомим. Адже вони, самі того не підозрюючи, можуть посприяти зламу аккаунту. Наприклад, ви постійно перевіряєте комп’ютер на віруси і ретельно стежите за безпекою свого комп’ютера, а чи роблять те ж саме ваші друзі? Передаючи їм свої логін і пароль, ви ризикуєте втратити їх.

 http://vidpovim.pp.ua/shho-take-akkaunt-yak-zareyestruvati-akkaunt-i-navishho-vin-potriben

Немає коментарів:

Дописати коментар